Hörmətli sahibkarlar və şirkət rəhbərləri !
Yerli və xarici sahibkar və şirkətlərə maliyyə dəstəyinin göstərilməsi, idxal-ixrac əməliyyatlarının genişləndirilməsi, satışın stimullaşdırılması və ticarət dövriyyəsinin artması məqsədi ilə 2025-ci ildən başlayaraq yerli və xarici banklar, qeyri-bank kredit təşkilatları, lizinq şirkətləri ilə əməkdaşlıq çərçivəsində yeni "Rahat kredit" maliyyə xidmətimiz təklif olunacaqdır:
RAHAT İDXAL-İXRAC ƏMƏLİYYATLARININ MALİYYƏLƏŞDİRİLMƏSİ KREDİTİ
Yerli və xarici banklarla əməkdaşlıq çərçivəsində, bizim platforma yerli və xarici sahibkar və fermerlərə, sənayə və istehsalat şirkət və müəssisələrə, idxal və ixrac şirkətlərinə ticarətin və idxal-ixrac əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsi məqsədi ilə "Rahat onlayn idxal/ixrac krediti" xidmətini təklif edəcək. Bu xidmət idxal-ixrac ticarət dövriyyəsinin stimullaşdırılmasına, Azərbaycan və MDB ölkələri və şirkətləri arasında beynəlxalq ticarət həcminin artmasını təmin edəcək.
BİZNES KREDİTLƏRİ
Kiçik və orta biznesin, fərdi biznes qurmaq istəyən vətəndaşların kreditləşdirilməsi üçün bank və qeyri-bank qurumları ilə birgə yeni "Rahat onlayn biznes krediti" onlayn servisi təqdim ediləcək.
PƏRAKƏNDƏ TİCARƏTDƏ ONLAYN İSTEHLAK VƏ NAĞD KREDİTLƏRİ
Vətəndaşların, xırda sahibkarın alıcılıq qabiliyyətinin artırılması, alış-verişin stimullaşdırılması, ticarətin və istehsalın inkişafı üçün bank və qeyri-bank təşkilatları ilə birgə "Rahat onlayn istehlak krediti" onlayn servisinin tətbiq olunması planlaşdırılır.
Bizim platforma avadanlıq, texnika və maşınların satışını lizinq yolu ilə maliyyələşdirən lizinq şirkətləri ilə əməkdaşlıq edəcək. Bu məqsədlə "Elektron lizinq" onlayn xidmətinin tətbiqi və genişlənməsi planlaşdırılır. Bu xidmət, sənayə və istehsalat müəssisələrə daha tez və çevik şəkildə lizinq şirkətləri vasitəsilə avadanlıq və texnika əldə etmək imkanı yaradacaq.
FAKTORİNQ VƏ TİCARƏTİN MALİYYƏLƏŞDİRİLMƏSİ
Sahibkarlar və şirkətlər ölkə daxilində müddətli maliyyə dəstəyi almaq məqsədilə onlayn formada "Rahat faktorinq və ticarətin maliyyələşdirilməsi krediti" üçün müraciət edə bilərlər